Kiekvienas Lietuvos moksleivis gali programuoti!

Kompiuteriukų ralis 2 sezonas. Kviečiame 100 naujų mokyklų!

Pasisėmę patirties ir gavę gausybę gerų atsiliepimų, pradedame naują „Kompiuteriukų Ralio” sezoną! Šiais mokslo metais didiname apsukas ir kviečiame 100 naujų mokyklų jungtis prie mūsų, mokytis, kurti ir tobulėti kartu! Iš kiekvienos mokyklos kviečiame po 2 mokytojus – IT mokytoją ir vieną dalykininką dalyvauti fondo organizuojamame projekte „Kompiuteriukų ralis 2020”. 

Iki spalio 27 dienos pildykite registracijos anketą ir dalyvaukite 100 mokyklų atrankoje!

Kas gi tas „Kompiuteriukų Ralis”?

Tai tęstinė edukacinė veikla, sujungianti moksleivius, mokytojus, bei IT profesionalus vienam bendram tikslui – įkvėpti vaikus mokytis, kurti ir pamilti technologijas. Pagrindinis dėmesys skiriamas mokytojų apmokymui taikyti naujas technologijas įvairių pamokų metu! Prisijungę mokytojai iškart panaudoja įgytas žinias praktikoje, o vaikai su savo mokytojais micro:bit kompiuteriukų pagalba mokosi programuoti įdomiai ir šiuolaikiškai.  

Praėjusiais metais daugiau nei 40-ties mokyklų vaikams padėjome įgyvendinti virš 100 skirtingų micro:bit projektų, mokytojai kūrė ir vedė integruotas pamokas su micro:bit kompiuteriuku. 

Šiemet nauji „Kompiuteriukų Ralio” mokytojai gaus visokeriopą Kompiuteriukų fondo pagalbą ir patirtį taikant naujas technologijas pamokų metu. Rengsime mokymus, integruotų pamokų medžiagą, tarpinius renginius, na o sezono galą karūnuos dar vienas „Kompiuteriukų Ralio” finalinis renginys.

Kuo šis projektas naudingas mokyklai bei jos mokytojams?
Mokytojai gauna tiesioginius ir virtualius mokymus kaip taikyti micro:bit kompiuteriukus ir jų priedus, įrangos pritaikymo rekomendacijas, 4 papildomus micro:bit ir priedų įrangos komplektus bei IT specialistų ir mokytojų komandos patarimus, techninės kūrybos ir programavimo pavyzdžius.

Taip pat vaikai bei mokytojai dalyvauja mūsų fondo renginiuose, viešinamas mokyklos vardas, o mokytojai turi galimybę gauti skatinamąją stipendiją. Prie visų šių pliusų prisideda dar ir tai, kad Kompiuteriukų fondo bei mokytojų bendruomenė yra labai geranoriška ir palaikanti. 

Kokių mokytojų mes ieškome?
Tai turėtų būti dviejų mokytojų tandemas – IT ir kito dalykininko, norinčio tobulėti ir taikyti technologijas savo pamokose. Taip pat norinčių taikyti patyriminį mokymą bei gebančių dirbti su kitu kolega. Pasirengusių mokytis, eksperimentuoti ir ieškoti sprendimų kartu su vaikais. 

Mokytojai turėtų turėti patirties su micro:bit ar kitais valdikliais, ir daug motyvacijos integruoti micro:bit į daugiau nei vieno dalyko pamokas. Projekte dalyvauja 5-8 klasių mokytojai.

Iki Lapkričio 4 dienos mes atrinksime 100 mokyklų, kurios prisijungs prie „Kompiuteriukų fondo” veiklų šiais metais. Aukime, tobulėkime, kurkime. Ne tik naudokimės technologijomis, bet ir kurkime jas! Tegul jūsų vaikai kiekvieną vakarą galvoja: „Valio! Rytoj į mokyklą!”.

Visas dalyvavimo sąlygas rasite čia: http://kompiuteriukai.lt/2020/kvietimas_dalyvauti_kompiuteriuku_ralyje.pdf