Micro:bit

Padovanoti vaikams mes pasirinkome būtent „BBC micro:bit“ kompiuteriuką.

Kodėl?

Visų pirma, tai puikus įrenginys, kuriuo pradėti programuoti yra ypač paprasta. Keliaujate į microbit.org, susirandate programavimo aplinką, suprogramuojate programėlę, atsisiunčiate ją ir įkeliate ją kaip į USB raktą. Vaikai paprastai perpranta tai per 2–5 minutes. O daugelis funkcijų, esančių pačiame „Micro:bit“, leidžia sukurti pačias įvairiausias programėles. 25 LED’ų matrica leidžia atvaizduoti simbolius, tekstą, skaičiuoti elementus, sekti laiką. Altimetras, „Bluetooth’o“ jungtis, 25 papildomi PIN’ai papildomai elektronikai pajungti – suteikia dar eilę kitų galimybių.

“Mes norėjome sukurti įrenginį, kuriuo pradėti programuoti būtų galima labai greitai, kuris lavintų reikiamus įgūdžius ir kuris uždegtų vaizduotę. Mes turėjome keletą prototipų: programėlę, taip pat dėvimą įrangą, dar keletą variantų – žodžiu, mes bandėme sudominti ir pasiekti publiką ne vienu būdu, bet mikrokompiuteriukas pasirodė sėkmingiausiai. Taip nutiko, nes jis apčiuopiamas, jį gali laikyti rankoje ir gali iškart matyti programavimo rezultatus.”, – taip sako viena iš micro:bit kūrėjų Jo Classens (visas straipsnis čia).

Šio įrenginio pasirinkimą stengėmės padaryti kuo labiau įtraukdami visus entuziastus, kurie norėjo prisidėti prie šios iniciatyvos. Todėl Lietuvos nacionalinėje bibliotekoje surengėme hackatoną, į kurį pakvietėme visus norinčius. Ten atsinešėme pačių įvairiausių mikrokompiuteriukų, visus juos dabar galima rasti ir išbandyti Vilniaus savivaldybėje. Šio renginio metu atrinkome du kompiuteriukus į finalą: „Arduino UNO“ ir „BBC micro:bit“. Tuomet pasirinkome pastarąjį dėl panašios į mūsų misijos, BBC institucijos palaikymo ir edukacijai pritaikytų resursų ekosistemos. Taip pat vienas lemiančių faktorių buvo greitas ir nesudėtingas įrenginio panaudojimas.

Papildomai: