Kiekvienas Lietuvos moksleivis gali programuoti!

„Kompiuteriukų ralio finišas“ ir 200 programuojančių vaikų

Kompiuteriukais programuojame jau 2 metus! Kviečiame į „Kompiuteriukų ralio“ uždarymo renginį Birželio 14 d. 11 – 14 val. PLC Panorama, Vilniuje. Pamatykite kaip 200 moksleivių iš 40 mokyklų konstruos micro:bit mašinėles, su kuriomis varžysis 4 kategorijų varžybose. Viso renginio metu vyks ir paroda, kurioje pamatysite ir galėsite įvertinti sukurtus, automatizuotus ir mokslo metais vaikų „atgaivintus“ žaislus. Taip pat dalyvių lauks Pildyk pramogų zona – minčių lenktynės, VR pramogos bei saldūs užkandžiai!

Nuo tos akimirkos, kai padovanojome pirmą micro:bit kompiuteriuką penktokams, nueitas didelis atradimų ir mokymosi kelias. Šiuos savo antruosius metus skyrėme aktyviam bendradarbiavimui net su 40 mokyklų ir jų mokytojais. Mokytojams kėlėme ir drauge įveikėme iššūkius. IT pamokose mokėme ne tik programuoti, bet ir atlikti daugybę eksperimentų, suprasti ir sujungti elektros grandines ir netgi atgaivinti žaislus. Per šiuos metus drauge su kompiuteriukais, mokytojai jautėsi it kosmose – daug nežinomybės, bet su tuo ateinančių daug atradimų ir svarbiausia, pasikeitusių pamokų, naudojant gautą įrangą.

Viena iš drąsiųjų „Kompiuteriukų ralio“ iššūkius priėmusi mokytoja Rasa Šlekienė savo kelionę apibūdino taip: „Geriausia patirtis – naujas iššūkis, galimybė atrasti nauja bendradarbiaujant, kuriant. Mokinių vertybinis pakilimas, veiklos motyvacija. Socialinės psichologijos aspektu – socialiai brandinantis jausmas, kad tau suteiktas pasitikėjimas, esi svarbus, tu ir tavo kūrybinės idėjos rūpi suaugusiems, sėkmingiems, išsilavinusiems žmonėms.“

Visa Kompiuteriukų ralio komanda nekantriai laukiame susitikimo – ateikite, pamatykite ir sudalyvaukite šiuolaikinėje informacinių technologijų pamokoje!

Daugiau renginio naujienų: https://www.facebook.com/events/332404010767983/

„Kompiuteriukų ralis – IT pamokas keičianti kelionė“ – tai „Kompiuteriukai vaikams“ iniciatyvos tęsinys. 2019 m pradžioje 40 – čiai atrinktų ir motyvuotų Lietuvos mokyklų mokytojams įteikėme rėmėjų įsteigtus micro:bit ir jų priedų rinkinius „Kompiuteriukų klasė“ ir pakvietėme įrangą iškart taikyti pamokose, kurti praktinius projektus drauge su vaikais ir taip šiuolaikiškesniais metodais ir priemonėmis keisti IT pamokas. „Kompiuteriukų ralio“  metu mokytojai dalyvavo Kompiuteriukų paramos fondo rengiamuose mokymuose, patys konstravo atgaivintų žaislų projektus bei gautas žinias pritaikė kurdami naujas IT pamokas, kuriomis pasidalins su visais Lietuvos mokytojais.

Mokyklų sąrašas:

Jonavos Justino Vareikio progimnazija

Kauno Jono ir Petro Vileišių mokyklos padalinys

Rumšiškių Antano Baranausko Gimnazija

Kauno Veršvų Gimnazija

Kupiškio r. Alizavos pagrindinė mokykla

Lazdijų r. Veisiejų Sigito Gedos gimnazija

Molėtų Progimnazija

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija

Alfonso Lipniūno progimnazija

Prienų r. Stakliškių gimnazija

Šiaulių Dainų progimnazija

Šiaulių Gytarių progimnazija

Ragainės Progimnazija

Šiaulių Rėkyvos progimnazija

Šiaulių r. Pakapės mokykla

Luokės Vytauto Kleivos gimnazija

Sedos Vytauto Mačernio gimnazija

Vilniaus „Santaros“ gimnazija

Vilniaus “Sietuvos” progimnazija

Vilniaus Barboros Radvilaitės progimnazija

Kauno jėzuitų gimnazija

Karmėlavos Balio Buračo gimnazija

Kauno Šančių Mokykla

KTU Inžinerijos Licėjus

Panevėžio Aušros progimnazija

Panevėžio „Šaltinio“ progimnazija

Kamajų Antano Strazdo gimnazija

Šiaulių “Juventos” progimnazija

Aukštelkės mokykla-daugiafunkcis centras

Kairių pagrindinė mokykla

Tauragės r. Skaudvilės gimnazija

Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazija

Ukmergės Dukstynos pagrindinė mokykla

Utenos Vyturių progimnazija

Pilviškių “Santakos” gimnazija

Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazija

Vilniaus Gerosios Vilties progimnazija