Kiekvienas Lietuvos moksleivis gali programuoti!

Projekto naujienos

Sveiki visi, kaip kartais pavyksta, pabandysiu duot status update’ą, kas vyksta su mūsų projektu.

Bet pirmiausia trumpai, kaip šiuo metu galite prisidėti:

 1. remkite ir kvieskite kitus remti iniciatyvą vienu iš būdų www.kompiuteriukai.lt/parama/
 2. padėkite paremti savo savivaldybės vaikus www.kompiuteriukai.lt/parama/paremk
 3. pasidomėkite – galbūt jūsų darbovietė norėtų prie šito prisidėti kaip juridinis asmuo
 4. ieškome mentorių renginiui, registracija čia: https://goo.gl/forms/5pyo3A9BR2cNpp372
 5. na ir kaip visada – jeigu perskaitėt ką nors, kas labai įdomu ir irgi norit kaip nors prisidėti, tai always welcome 🙂

Tai štai, na o toliau, apie tai, kas vyko ir kas įvyks.

Renginiai

Turėjome kelis renginius:

Na, o dabar apie kelis artėjančius renginius:

 • Bus Vilnius Maker Faire –  ten susirinks visa maker’ių bendruomenė.
 • Jos metu taip pat bus micro:hackatonas: į jį kviečiame visus jaunuosius makerius ir kitus kas nori padirbėti su microbitais ar/ir juos laimėti
 • Taip pat vyriausybė hostins modernaus švietimo forumą, kurio metu aptarsime ir mūsų iniciatyvą.
 • Ir galiausiai bus renginys UK ambasadoje – ten aptarsime micro:bitų iniciatyvą kaip jinai vyko UK, kaip vyks čia ir kas iš to abiems šalims post-brexite ir t.t.

Į šiuos renginius atvažiuoja žmonės, kuriuos surinko Micro:bit foundation:

 • Gareth James – Micro:bit Foundation (Chief of Education and Strategy)
 • Jo Claessens – Micro:bit Foundation/BBC (Head of Education for Micro:bit and led on original micro:bit project for the BBC)
 • David Crellin – ScienceScope (develops schools science-focused accessories and software for micro:bit and led introduction to Singapore)
 • Chris Burgess – Binary Bots (develops educational tools and resources and educational toys based on micro:bit)
 • Chris Mossman (or another representative) from the Royal Air Force Technical Training School from RAF Cosford who delivers their STEM outreach activities in the UK’s West Midlands region
 • Carlos Pereira Atencio – Software engineer, micro:bit devotee and developer of lots of good micro:bit related stuff
 • Andrew Csizmadia – Senior Lecturer in Computer Science and PGCE Secondary Computer Science Subject Lead Newman University

Dar turėsime integruotą muzikos-fizikos-programavimo pamoką, ją rengiame dabar, darysim Mažvydo maker space’e su dabartiniais penktokais.

Pinigai

Taigi, šiuo metu jau esame užsitikrinę 11100 eurų, kas yra nebloga pradžia, bet reikia surinkti per 300k, yra daug planų kur eiti ir ten ir eisime, visi paramos būdai aprašyti čia: www.kompiuteriukai.lt/parama/
Super daug, atvirai pasakysiu, su šia sritimi dar nedirbome. Kol kas tik pradedame tai daryti – mielai padėsime jums padėti mums su prezentacijomis ir kita informacija.

Kita

Bus nemažai mokomosios medžiagos, dalį sudėsime kol kas į šį tinklalapį, nes tai turi būt kaip pavyzdys ir tiems, kas skaito apie projektą, vėliau dėl duomenų bazės, kur visa tai rasis dar žiūrėsime.
Buvo labai nemažai susitikimų su visais galimais partneriais, tarp jų ir pvz. su Lietuvos šimtmečio žmonėmis, jiems visai patinka mintis, nes šimtmečio programa dabar pasukta į tai, kad aktyvūs piliečiai nieko nelaukdami patys kuria Lietuvą. Tai mes čia kaip ir į temą, kaip Ada sakė – „Daryk savo švietimo reformą“.

Kalbamės su Farnell atstovais. Micro:bitą gausim tikrai nebloga kaina. Į dabartinę „retailinę kainą“ – 12 eurų (kurią nurodom kaip kompiuteriuko kainą pas save rėmimo platformose) sudėjom microbitą, bazinius priedus, 1 eurą mokymosi priemonėm/palaikymui/renginiam rengti ir 1 eurą administravimui, nes šiaip ar taip daugelis payment providerių nuskaičiuoja fee ir dar lieka kažkiek – panaudosim prasmingai. Reikės tik visus cashflow pateikti viešai, ką ir padarysime greitu metu.

Dirbame šiuo metu prie fundraisingui skirto video – derinam scenarijų ir t.t.

Sulaukiame nemažai klausimų iš užsienio lietuvių bendruomenių, kurios turi mokyklas – sako, „o kaip mes“ – tai jie irgi nebus pamiršti, tik logistikos mes dar ir „home markete“ neišsiaiškinom.

Prie projekto dirbs ir Kristijonas Leipus, kuris pasiūlė ir pačią idėją, kas labai džiugu, nes žinot – ideas are cheap, execution is gold 🙂

Tiek trumpai apie nuveiktus darbus, jeigu kilo klausimų – parašykite mums Facebooke