Istorija

Viskas prasidėjo gan keistai – Kristijonas Leipus sugalvojo, kad kiekvienam Lietuvos vaikui būtų labai gerai padovanoti po Raspberry PI Zero kompiuteriuką.

Povilas Poderskis šią idėją pagarsino ir susilaukė nemažai pritarimo:

Tiesa, tuo sąsajos su tautiniais kostiumais ir baigėsi. Stengiamės nesupriešinti šių idėjų, bet negalime užkirsti kelio to daryti kitiems. Taigi, dažnai tai vis dar prisimenama kaip dvi kontrastuojančios idėjos.

Po paskelbimo ir tiek pritarimo neliko, nieko kito, kaip pabandyti tai įgyvendinti.

Todėl subūrėme bendraminčius prieš pat Kalėdas į renginį, kur apsitarėme kaip galėtume judėti toliau. Susirinko nemažas būrys žmonių, palaikymą išreiškė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. Padiskutavome, nusprendėme dėl artimiausių žingsnių.

Tuomet buvo įkurtas „Facebook“ puslapis, ir pradėjo formuotis komandos branduolys, entuziastai ir partneriai.

Kadangi buvo daug įvairių pamąstymų ir siūlymų apie tai, kokią technologiją pasirinkti – surengėme hackatoną.  Jo metu išbandėme įvairiausius kompiuteriukus ir nusprendėme, kad toliau judėsime su „Micro:bit“. Taip pat ir išdalinome beveik visą turėtą įrangą: dalį skyrėme Martyno Mažvydo bibliotekos dirbtuvėms, kitką – renginyje apsilankiusiems vaikams.

Nusprendėme ir apsistojome ties „Micro:bit“, su kuriuo dirbome visus 2017 metus. Tų metų tikslas buvo visiems Lietuvos penktokams įteikti po vieną tokį įrenginuką, kartu su begale medžiagos ir kitų dalykų.

Trumpai, ką pavyko kartu su Jūsų pagalba kartu pasiekti:

  • Surinkome per 277 tūkstančius eurų iš įvairių Lietuvos ir užsienio įmonių (rėmė net estai) – nuo IT iki kelininkų, iki sodinininkų, iki pavienių programuotojų.
  • Už šiuos pinigus nupirkome 20,6 tūkstančius kompiuteriukų ir padovanojome juos vaikams.
  • Parengėme išsamią mokymo medžiagą mokytojams ir mokiniams: įvadą į micro:bit programavimą.
  • Kartu su Leidykla „Šviesa“ sukūrėme puikios mokomosios medžiagos, kuri jau pritaikyta jau formaliam ugdymui, ir pravedėm dar puikesnių webinarų mokytojams – viso apmokėme per 500 mokytojų.
  • 120 savanorių iš daugelio IT kompanijų (ir ne tik!) pavyko nuvykti į įvairių Lietuvos regionų mokyklas ir parodyti vaikams kas tai per dalykas programavimas ir techninė kūryba.
  • Iš viso su penktokais mokėmės programuoti net 10 000 valandų!
  • Kartu su partneriais surengėme pirmąjį nacionalinį BBC Micro:bit  konkursą Lietuvoje – ir įsitikinome, jog Lietuvos penktokai bei jų mokytojai šiais metais naudodamiesi kompiuteriukais pateisino ne tik mūsų lūkesčius, bet ir savo pačių didžiausias fantazijas, pavyzdžiui vienas mūsų bendruomenės mokytojas su savo mokinukais sukonstravo neįtikėtinus muzikinius laiptus.

2018 rugpjūčio 25 dieną renginyje „Laisvės piknikas“ „Kompiuteriukai vaikams“ pristatė „Kompiuteriukų klasę“ – mobilų rinkinį, kuriame yra viskas, ko reikia pamokoms su „Micro:bit“. Šiais metais itin didelį dėmesį skiriame mokytojams ir specialiems mokymams.