Istorija

Viskas prasidėjo gan keistai – Kristijonas Leipus sugalvojo, kad kiekvienam Lietuvos vaikui būtų labai gerai padovanoti po Raspberry PI Zero kompiuteriuką.

Povilas Poderskis šią idėją pagarsino ir susilaukė nemažai pritarimo:

Tiesa, tuo sąsajos su tautiniais kostiumais ir baigėsi. Stengiamės nesupriešinti šių idėjų, bet negalime užkirsti kelio to daryti kitiems. Taigi dažnai tai vis dar prisimenama kaip dvi kontrastuojančios idėjos.

Po paskelbimo ir tiek pritarimo neliko nieko kito, kaip pabandyti tai įgyvendinti.

Todėl subūrėme bendraminčius prieš pat Kalėdas į renginį, kur apsitarėme kaip galėtume judėti toliau. Susirinko nemažas būrys žmonių, palaikymą išreiškė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. Padiskutavome, nusprendėme dėl artimiausių žingsnių.

Tuomet buvo įkurtas Facebooko puslapis, Slack’o kanalas ir pradėjo formuotis komandos branduolys, entuziastai ir partneriai.

Kadangi buvo daug įvairių pamąstymų ir siūlymų apie tai, kokią technologiją pasirinkti – surengėme hackatoną.  Jo metu ne tik išbandėme įvairiausius kompiuteriukus ir nusprendėme, kad toliau judėsime su micro:bit, bet taip pat ir išdalinome beveik visą turėtą įrangą: dalį skyrėme M. Mažvydo bibliotekos dirbtuvėms, kitką – renginyje apsilankiusiems vaikams.

Nusprendėme ir apsistojome ties micro:bit, su kuriuo dabar ir dirbame, bandydami 2017 metų rudenį visiems Lietuvos penktokams įteikti po vieną tokį įrenginuką, kartu su begale medžiagos ir kitų dalykų.