Idėja

Pirmaisiais projekto „Kompiuteriukai vaikams“ metais supratome, kad vien išdalinti kompiuteriukus negana. Jau praeitais metais pradėjome dirbti su mokymų medžiaga ir kartu su savanoriais vesti mokymus. Mes manome, kad informacinių technologijų švietimas Lietuvos vidurinėse mokyklose neatitinka realių XXI amžiaus gebėjimų poreikių, būtinų ateities darbams. Technologijos vaikus supančiame pasaulyje kinta ir vystosi gerokai greičiau, nei spėja mokymosi programa. Mokiniai iš dešimtmečiu pasenusių vadovėlių mokomi apie įrankius, kurių šiuolaikiniai vaikai nebenaudoja.

Būtent todėl šiemet pristatome specialų „Kompiuteriukai vaikams“ rinkinį, kuriame yra ne tik kompiuteriukai, bet ir sudėtingesniems projektams reikalingi priedai, speciali mokymų medžiaga. Svarbiausia tai, kad kiekvienas, įsigijęs „Kompiuteriukų klasę“, kartu gaus ir specialius mūsų savanorių vedamus mokymus. Tikimės, kad visa tai padės mokytojams ir mokiniams dar lengviau ir greičiau perprasti „Micro:bit“ ir integruoti šį įrankį ne tik į informatikos, bet ir kitas pamokas.

Vis įvairesnėse srityse būtinam programavimui, mokyklose dėmesio skiriama per mažai, nesudominant jaunesnio amžiaus vaikų, kai jie būtų imliausi. Informatikos pamoka dažnai nėra įdomiausia mokykloje ir informatikos mokytojai nėra ruošiami patys, kad galėtų mokyti vaikus naujovių. „Kompiuteriukų paramos fondas“ susibūrė norėdamas tai pakeisti ir padėti užtikrinti Lietuvos vaikų ateitį darbo rinkoje.

Darbas su kompiuteriukais yra ne tik programavimas, bet ir techninė kūryba, algoritmai, logika, kūrybinis mąstymas, mokymasis mokytis ir daugelis kitų įgūdžių. Esame ant ketvirtosios industrinės revoliucijos slenksčio, vaikai ateityje dirbs darbus, kurių šiandien dar nėra.

Galiausiai, norime, kad kuo daugiau žmonių prisidėtų prie projekto, o talentas technologijose taptų įprastu ir pripažįstamu ne ką mažiau, nei talentas menuose ar sporte. Informaciją apie visas šias veiklas rasite šiame tinklalapyje, na, o jeigu iškils klausimų – rašykite juos mums nurodytais kontaktais.