Kompiuteriukų klasė

Sėkminga pradžia įkvepia ateičiai!

BBC Micro:bit, kišenės dydžio programuojamas kompiuteris, yra įrankis, su kuriuo galima pradėti programuoti per kelias minutes. Micro:bit iniciatyva prasidėjo Didžiojoje Britanijoje 2016 m. su tikslu išdalinti micro:bit kompiuteriuką 1 milijonui vaikų.

„Kompiuteriukų klasė“ – tęstinis „Kompiuteriukų paramos fondo“ projektas.

Per šiuos 2017/2018 mokslo metus, vykdydami projektą padovanoti kiekvienam Lietuvos penktokui po micro:bit kompiuteriuką, pamatėmė, kad galime dar geriau. Labai svarbūs yra mokymai mokytojams, kaip šį įrankį panaudoti pamokų metu.

Mūsų pasiekti rezultatai:
• Bendravome su 650 mokyklų.
• Surengėme pirmąjį nacionalinį micro:bit konkursą.
• Prie mūsų prisidėjo virš 150 aktyvių savanorių.
• Kartu su penktokais mokėmės programuoti net 10 000 valandų!

Didžiausias nevyriausybinis IT edukacijos projektas Lietuvoje pasiekė kilnų tikslą: šį techninę kūrybą skatinantį įrankį turi jau daugiau nei 20 tūkstančių Lietuvos penktokų ir IT mokytojų. Viena svarbiausių šio projekto dalių yra bendradarbiavimas tarp skirtingų dalykų mokytojų, ir mes norime pasiūlyti priemonių rinkinį, kaip lengvai galime integruoti skirtingus dalykus į bendrus projektus.

„Kompiuteriukų klasė“ – rinkinys priemonių, įrangos, papildomų priedų, mokomosios medžiagos ir mokymų, kurį „Kompiuteriukai vaikams“ iniciatyva siūlo Lietuvos mokykloms.

PAREMK

 

„Kompiuteriukų klasė“ – garantija, kad vaikai gaus viską vienu metu, nes tik tokiu būdu galime užtikrinti pilną ir kokybišką įrankių panaudojimą.
Taip mes norime parodyti, koks yra svarbus informatikos integralus mokymasis ir supratimas, kaip informacinių technologijų įrankiai turi būti naudojami kitose disciplinose, pavyzdžiui, verslumo ugdyme.

Kas įeina į „Kompiuteriukų klasę“:

  • Kompiuteriukų rinkinys klasei, tai 15 vienetų lengvai programuojamų micro:bit mikrokompiuterių, kuris savyje jau turi: valdomu mygtukus, šviečiantį ekranėlį, galimybę bendrauti tarpusavyje žinutėmis, pagreičio daviklį, kompasą, termometrą ir t.t.
  • Priedai, išplečiantys ir taip gausias micro:bit savybes, tokie kaip šviečiančios lemputės, prototipavimo ir plėtimo plokštės, keletas papildomų aplinkos daviklių (drėgmės, atstumo, šviesos), jungiamieji laidai.
  • Nuolat atnaujinama mokomoji medžiaga įvairiems dalykams, skirta integruoti tokius mokslus kaip fiziką, geografiją, matematiką, informacines technologijas, muziką, dailę.
  • Svarbiausia dalis – mokymai, kūrybinės dirbtuvės, kaip visai tai sėkmingai panaudoti.
PAREMK

 

Kęstutis Mačiulaitis
Mokymų vadovas, Kompiuteriukų paramos fondas
kestutis@kompiuteriukai.lt
+370 610 31337